Ar. Rasem Badran

Jordan

Ar. Carlos Gomez

China

Ar.Eduardo Cadaval & Ar.Clara Sola Morales

Spain

Ar.Habibeh Madjdabadi

Tehran

Ar.Ricardo Agraz

Mexico

Ar.Francesco Lipari

Italy

Ar.George Elphick

South-Africa

Ar.Takashi Yamaguchi

Japan

Ar.Luis Diaz Diaz

SPAIN / USA

Ar.Joan Roig

Spain

Ar.Jorge Mealha

Portugal

Ar.Yasuhiro Yamashita

Japan

Ar.Stefan Antoni

France

Ar.Martin Finio

Newyork

Ar.Taryn Christoff

Newyork

Ar.Sheila Sri Prakash

USA / INDIA

Ar.Gregoire Zundel

Paris, France

Ar.Irina Cristea

Paris, France

Ar.Matthies Sauerbruch

Berlin, Germany

Ar.Susanne Brandherm

Germany

Ar.Sabine Krumrey

Germany

Ar.Jaco Wasserfall

Namibia

Ar.David Barragan

Ecuador

AR. Frank Ling

Spain

Ar.Joseph Di Pasquale

Milan, Italy

Ar.Siamak Hariri

Canada

Ar.Juhani Pallasmaa

Helsinki, Finland
  • (Chairperson of Jury & Speaker)

Prof. Pradip Amberkar

Mumbai, India
  • (Chief Co-ordinator, AICA)

Dr. Kristin Feireiss

Berlin, Germany
  • (Jury & Speaker)

Ar. K. R. Jaisim

Banglore, India
  • (Jury & Speaker)

Ar. Rainer Mahlamaki

Helsinki, Finland
  • (Jury & Speaker)

Ar. Richard Murphy

UK
  • (Jury & Speaker)

Ar. Shakti Parmar

Mumbai, India
  • (Jury)

Ar. Tony Fretton

UK
  • (Jury & Speaker)

Ar.Yeshwant Ramamurthy

Hyderabad, India
  • (Jury & Speaker)

Ar. Prem Nath

Mumbai, India
  • (Jury)

Ar. Fernando Menis

Mumbai, India
  • (Jury)

Ar. Frazer Macdonald Hay

Singapore
  • (Jury & Speaker)

Ar. Deborah Saunt

London, UK
  • (Jury & Speaker)

Ar. Yatin Pandya

Ahmedabad, India
  • (Jury & Speaker)

Ar. Rasem Badran

Jordan
  • (Jury)

Ar. Edward Hollis

UK
  • (Jury & Speaker)

Ar. Stephen Pimbley

Singapore
  • (Jury & Speaker)

Ar. Sanjay Puri

Mumbai, India
  • (Speaker)

Ar. Ksenija Bulatovic

Serbia
  • (Jury)

Ar. John Wardle

Australia
  • (Jury & Speaker)

Ar. Vikram Lall

Delhi, India
  • (Jury & Speaker)

Ar. Angelo Candalepas

Australia
  • (Jury & Speaker)

Ar. Roberto Capecci

Landscape Architect

Singapore

  • (Jury)

Ar. Peter Stutchbury

Australia
  • (Jury & Speaker)

Ar. Chritopher

Benninger India
  • (Speaker)

Ar. Edward Hollis

London,UK
  • (Speaker & Jury)

Ar. Gokhan Avcioglu

Istanbul,Turkey
  • (Speaker)

Ar. Gurpreet Shah

Delhi,India
  • (Speaker)

Ar. Jo Noero

Capetown,South Africa
  • (Speaker & Jury)

Ar. Jaimini Mehta

Baroda,India
  • (Jury)

Ar. Kapil Gupta

Mumbai,India
  • (Speaker)

Ar.Juhani Pallasmaa

Helsinki, Finland
  • (Chairperson of Jury & Speaker)

Ar. Ken Yeang

Kuala Lumpur,Malaysia
  • (Speaker)

Ar. Li Hua

Beijing,China
  • (Speaker)

Ar. Ravi Hazra

Mumbai,India
  • (Jury)

Ar. Roberto Capecci

Landscape Architect,Singapore
  • (Speaker & Jury)

Ar. Sameep Padora

Mumbai,India
  • (Speaker)

Ar. Sanjay Mohe

Bangalore,India
  • (Speaker)

Ar. Adam Haddow

Sydney,Australia
  • (Speaker & Jury)

Ar. Frazer Macdonald Hay

Singapore
  • (Speaker & Jury)

Prof.Pradip Amberkar

Cheif Co-ordinator, Rachana Sansad,Academy of Architecture,
  • Mumbai,India

Ar. Vistasp Bhagwagar

Delhi,India
  • (Speaker & Jury)

Prof. Rohit Shinkre

Principal-Rachana Sansad, Academy of Architecture
  • Mumbai,India

Ar. Gurdev Singh

Vadodara,India
  • (Speaker & Jury)